Bilgisayarım Bu oyunu Kaldırır Mı Derdine Son!

By | 19 Nisan 2020

Özellikle teknolojinin bu denli hızlı gelişmesi, yeni oyunların çok daha üst düzey grafikler ile karşımıza çıkmasına zemin hazırlıyor. Bu her ne kadar iyi bir şey gibi görünse de bazılarımızı bu durum, sıklıkla sistem update etmeye zorluyor. Nitekim yeni çıkan oyunlar, bir önceki nesle göre çok daha iyi sistemler isteyebiliyor.

Peki bilgisayarımızın oyunları kaldırıp kaldıramayacağını nasıl anlayacağız? Bu durum teknik açıdan yeterli bilgiye sahip olanlar için çok da zor değil ancak bazılarımız, bilgisayarımızın oyunlara uygun olup olmadığını anlamakta zorluk çekebiliyor. Bunun için size işinize yarayabilecek bir siteyi tanıtacağım. Böylece bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağını görebileceksiniz.

Bilgisayarım Bu Oyunu Kaldırır Mı?

Bunu öğrenmek için yapmanız gereken, Can You Run it sitesine girip oyunun sorgusunu yapmak. Siteye buradan ulaşabilirsiniz: https://www.systemrequirementslab.com/cyri

Siteye girip oyunu sorguladığınızda, bilgisayarınızın sistem bilgilerini öğrenmek için bir uygulamayı bilgisayarınıza indirip açmanız gerekecek. Bu uygulamayı açıp tarama işlemi bitinceye kadar beklemelisiniz. Daha sonra sistem sizi tekrar siteye yönlendirecek ve açılan sayfada sonuçlarınızı görebileceksiniz.

Bir başka sefere yeni bir oyun sorgulamak istediğinizde tekrar tarayıcıyı indirmenize gerek kalmadan sorgu yapabileceksiniz.

Site size hangi düzeyde bilgisayarınızın o oyun için uygun olduğunu veya olmadığını söyleyecek. Ayrıca yine bu sitede oyunların sistem gereksinimlerini görebileceksiniz. Böylece oyunu bilgisayarınız açamasa bile, açabilmesi için hangi parçaları update etmeniz gerektiğini öğrenebileceksiniz.

One thought on “Bilgisayarım Bu oyunu Kaldırır Mı Derdine Son!

  1. Fatih

    Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır diye öğrenmek için buradan yararlanıyorum ben de. Gerçekten tavsiye edilebilecek bir site olduğunu söyleyebilirim. Çünkü sürekli güncelleniyor. Hem tasarım olarak hem de içerik olarak yeni oyun bilgileri giriliyor. Sizin sisteminiz, güncel oyunların sistem gereksinimleri ile karşılaştırılıyor.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir