LoL’de Ping Sorunu

By | 29 Mayıs 2019

Pek çok oyuncu, online oyunlarda ping ve lag sorunu ile karşılaşmaktadır. Ping denilen şey sinyalin gidiş-dönüşü 1000 milisaniye veya daha uzun sürerse gecikme yaşanmış sayılır. Lag ise pingin yüksek olduğu durumlarda ortaya çıkar ve siz işlem yapsanız bile ana makineye bu işlem iletilemediği için işlemde gecikmeler ortaya çıkar. Bu gecikmeler 1 saniyenin üzerine çıktığında oldukça sinir bozucu olabilmektedir. LoL’de ping ve FPS değerlerini öğrenmek için Ctrl+F kombinasyonunu kullanmanız yeterlidir.

LoL’de Ping Nasıl Düşürülür?

Pinge etki eden faktörler arasında internet kullanımı yer almaktadır. Online oyunlar sırasında internet kullanımını arttıracak ve ya hızı bölecek herhangi bir işlem yapıyorsanız (internetten video izlemek veya dosya indirmek gibi) bu işlemi durdurmanız olumlu yönde etki gösterecektir.

Ayrıca ping sürelerine etki eden bir diğer faktör de sunucunun size olan uzaklığı ve sunucunun yoğunluğudur. Yoğun saatlerde sunucuda gecikmeler olabilir. Bununla birlikte sunucuya ne kadar uzaksanız ping süreniz bundan o ölçüde etkilenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir