Oyunda FPS Değerini Gösteren Programlar

By | 14 Temmuz 2018

Birçoğumuz oyun oynamak için PC toplamakta. Ancak oyunlarda bir çoğumuz FPS gibi bilgisayar performansını yansıtan değerleri görmek istiyor. Bunun için FPS gösteren programlar bulunmakta.

FPS Gösteren Programlar

Birçok program bulunmasına karşın en çok kullanılan 3 tanesi aşağıdaki gibidir.

MSI AfterBurner

MSI firmasının oyuncular için çıkardığı bu yardımcı yazılım ile bilgisayarınızın oyunlardaki performansını yakından izleyebilirsiniz. Sadece FPS izlemek yerine, GPU sıcaklığı, CPU sıcaklığı, CPU ve GPU kullanımı, Ram kullanımı gibi değerleri de yakından takip edebilirsiniz. Üstelik uygulama bununla da sınırlı değil. Bu uygulama ile oyunlarda bilgisayarınızı yormadan ekran görüntüsü alabilir veya video kaydı yapabilirsiniz. Oldukça optimize şekilde çalışan bu uygulamayı kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaksınız. Özellikle YouTube yayını yapan biriyseniz, bu program tam da size göre.

Fraps

Oldukça basit ve sade bir arayüze sahip olması, onun kolay kullanımını sağlamış. Ancak bu sizi yanıltmasın, nitekim Fraps ile FPS değeri öğrenmenin yanı sıra, ekran görüntüsü alabiliyor ve video kaydedebiliyorsunuz. Sade arayüzü ve kodlaması ile bilgisayarınızı yormadan FPS değerlerini takip edebilir ve video kaydı yapabilirsiniz.

Bandicam

Fraps’a göre biraz daha gelişmiş arayüze sahip olan Bandicam ile bilgisayarınızın oyunlardaki FPS performansını izleyebilir, ekran görüntüsü alabilir ve video kaydı yapabilirsiniz. Oldukça optimize bir şekilde çalışan Bandicam oldukça uzun zamandır oyuncuların tercih ettiği bir yazılım olmasının yanı sıra, oyun dışı ekran görüntüsü alma ve video kaydı yapma konusunda da oldukça başarılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir