Riot Games, LoL Şampiyonu Cho’gath için Yeni Bir Kostüm Yayınladı

By | 15 Temmuz 2018

Riot Games, Make-A-Wish projesi ismi ile başladığı projesini dev bir bağış kampanyası haline getirdi.

Riot Games çalışanları tarafından tasarlanan yeni Cho’gath kostümü, Make-A-Wish projesi kapsamında yayınlandı. Make-A-Wish Vakfı geçtiğimiz günlerde kemik kanserine yakalanmış ve halen tedavi görmekte olan Bryan isimli çocuğun en sevdiği şampiyonlardan biri olan Cho’gath için yeni bir kostüm tasarlanması istenildi.

Riot Games ekibi itina ile çalışarak LoL şampiyonu Cho’gath için yeni skin tasarladı. Bu tasarım ile Brayn’ın hayalini de gerçekleştiren Riot Games, Cho’Gath için Dark Star skini satışa çıkardı.

Dark Star Cho’Gath Paketi Bağış Kampanyası

Kostüm, ifadeler ve çıkartmalardan oluşan dev Dark Star Cho’Gath paketinin satışından elde edilecek geliri bağış amaçlı toplayacağını açıklayan Riot Games bir kez daha gönülleri fethetti.

Aslında Riot Games ve Make-A-Wish tarafından alınan ilk kararda bu yeni kostümün yalnızca Brayn tarafından kullanılması yönündeydi. Ancak ekip daha sonrasında bu paketin satışa çıkarılarak elde edilecek gelirin bağış için kullanılmasının daha yararlı olacağını düşündü.

Kostüm tasarlanmadan önce Riot Games ekibi ile e-posta üzerinden sık sık görüşen Brayn, daha sonra Riot Games stüdyolarına giderek yeni kostüm için çalışmalar yaptı. Oldukça emek harcayan ekip en sonunda kostümü tamamlamaya başardı. Artık Dark Star Cho’Gath paketine 1350 RP ödeyerek sahip olmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir