GenelRehber

GTA 5’e Nasıl Mod Yüklenir?

Google News Abone Ol

Gta 5 oldukça gelişmiş bir açık dünya rol yapma oyunudur. İlk çıktığı günden beri milyonlarca satmayı başararak, Rockstar Games‘e milyar dolarlar kazandırmıştır. Oyunun en çok sevilen yanlarından bir tanesi oldukça fazla miktarda mod çeşitliliğine sahip olmasıdır.

Sevilen oyunun atmosferini değiştirmek ve yeni aksiyonlar yaşamak isteyenlerin sıkça tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi, GTA 5’e mod yüklemektir. Ancak bazı kesim birçok oyunda olduğu gibi GTA 5’e nasıl mod yüklenir bilmemektedir.

Bu makalemizde elimizden geldiğince sizlere GTA 5’e mod yükleme konusunu anlatacağız. Anlatım oldukça basit olacak ancak yine de yapamayan olursa yorum kısmında belirtebilir. Böylece yorumunu cevaplayarak hem ona hem de onun gibi aynı konuda takılanlara yardımcı olmuş oluruz.

GTA 5’e Mod Yükleme

Birçok oyuna mod yüklemek karmaşık işlemler gerektirir. Ancak GTA 5’e mod yüklemek birçok oyuna göre çok daha basittir. İlk olarak yapmamız gereken şey, mod yüklemek için kaynak bulmak. GTA 5 için mod dağıtımı yapan ve oldukça fazla çeşitte mod bulunduran ve bu yüzden çok fazla tercih edilen bir kaynağımız var. gta5-mods.com isimli site GTA 5 için özel tasarlanan birçok mod bulundurmakta. Siteye gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

GTA 5 modu indirmek için kaynağımız artık var. Şimdi indirmek istediğimiz modu seçmemiz gerekiyor. istediğiniz modu indirdikten sonra, GTA 5 oyununun kurulu olduğu yeri açarak, dosyaları bu dizine atmanız yeterlidir. GTA 5’in kurulu olduğu dizini bulmak için, GTA 5 simgesine sağ tıklayarak, “Dosya Konumunu Aç” demeniz yeterlidir. Mod dosyalarını dizine attıktan sonra mod ile gelen “Readme” dosyasını açarak nasıl kullanmanız gerektiğine bakabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir