Category Archives: Rehber

Bilgisayarım Bu oyunu Kaldırır Mı Derdine Son!

Özellikle teknolojinin bu denli hızlı gelişmesi, yeni oyunların çok daha üst düzey grafikler ile karşımıza çıkmasına zemin hazırlıyor. Bu her ne kadar iyi bir şey gibi görünse de bazılarımızı bu durum, sıklıkla sistem update etmeye zorluyor. Nitekim yeni çıkan oyunlar, bir önceki nesle göre çok daha iyi sistemler isteyebiliyor. Peki bilgisayarımızın oyunları kaldırıp kaldıramayacağını nasıl… Read More »

LoL Intlemek Nedir?

LoL gibi online oynanan oyunlarda, bir süre sonra oyuncular arasında farklı bir dil gelişmeye başlar. Bunun en büyük örneklerinden biri sanırım League of Legends‘tır. Farklı bir dilin geliştiği bu LoL gibi oyunlarda, belli başlı değim kullanımları ortaya çıkar. Yine onlardan biri olan “intlemek” ne demektir onu açıklayacağız. Intlemek Ne Anlama Gelir? Intlemek, “Intentional Feeding” yani… Read More »

LoL “Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin” Sorunu

Birçok oyuncu league of legends oyununa giriş ekranında karşılaştıkları “Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin” hatasından şikayetçi durumda. Hatanın neden kaynaklı olduğu tam olarak bilinmemekle birlikte bir veya birden fazla sebebi olabilir. Peki bu hatanın çözümü nedir? LoL “Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin” Sorunu Çözüm Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin hatasının çözümü asılda oldukça basit. Her ne kadar çözüm… Read More »

LoL’de Ping Sorunu

Pek çok oyuncu, online oyunlarda ping ve lag sorunu ile karşılaşmaktadır. Ping denilen şey sinyalin gidiş-dönüşü 1000 milisaniye veya daha uzun sürerse gecikme yaşanmış sayılır. Lag ise pingin yüksek olduğu durumlarda ortaya çıkar ve siz işlem yapsanız bile ana makineye bu işlem iletilemediği için işlemde gecikmeler ortaya çıkar. Bu gecikmeler 1 saniyenin üzerine çıktığında oldukça… Read More »

LoL’de FPS ve Ping Nasıl Açılır?

Online oyunlarda özellikle gecikme dediğimiz ping çok önem arz eder. 100 ms’lik bir gecikme, oyunu 1 saniye geriden takip ediyor olmanız anlamına gelir. Birçok oyuncunun korkulu rüyası olan ping ve FPS parametreleri LoL’de nasıl açılır ve nasıl yansıtılır ona bakacağız. FPS ve Ping Göstergesi Nasıl Açılır? Oyunda kısayol tuşları ile FPS ve ping değerlerini görmenizi… Read More »

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Çıktığı günden bu yana sevilerek oynanan ve uğruna turnuvalar düzenlenerek artık bir e-spor oyunu haline gelen PUBG oyununun mobil cihazlara gelmesi ile birçok kullanıcı mobil cihazından da bu heyecanı yaşamıştı. Ancak birçok oyuncu bilgisayardan oynama deneyiminin yerini ayrı tutar ve bilgisayar oyunundan vazgeçmek istemez.  Bu durumu fark eden PUBG yapımcısı şirket olan Tencent, kendi geliştirdiği… Read More »

Mobil Oyunlar Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Her ne kadar mobil oyunlar mobil cihazlar için çıkmış olsa da bazı harici yazılımlar sayesinde mobil oyunları da bilgisayarımızda oynayabiliyoruz. Bu mobil oyunlara PUBG Mobile, Asphalt 9 ve Modern Combat serisini örnek olarak gösterebiliriz. Eğer siz de mobil oyunları bilgisayarda oynamak istiyor ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Biraz önce bahsettiğimiz üzere mobil oyunları… Read More »

GTA 5 Tank Hilesi

GTA 5 oyunu hileleri her ne kadar kullanışlı olsa da birçok kullanıcı oyunu hilesiz bitirme taraftarıdır. Buna rağmen bu kesimin bile GTA 5’te eğlenmek için bazı anlar hile kullanabilmektedir. Örneğin peşinize tüm şehrin polisleri takılmışken ölümsüzlük hilesi yazarak onlarla başa çıkmaya çalışmak oldukça eğlencelidir, bunu kabul etmek gerek. GTA 5 Tank Hilesi GTA 5‘te birçok… Read More »

Bug Nedir? Nasıl Oluşur?

Bug, genellikle online oyunlarda meydana gelen ve sistemin o anki durumundan kaynaklı kısa süreli hatalardır. Bug oluşması demek, sistemin o anda arka planda yaptığı işlemlerde hatalı sonuç bulması, hesaplama hatası yapmasıdır. Bu Nasıl Ortaya Çıktı? Bundan yıllar yıllar önce, “Develer tellal, pireler berber iken…” bilgisayarın bir oda büyüklüğünde ve yalnızca birkaç tane olduğu zamanlarda oluşan… Read More »

GTA 5 [0xc00007b] Hatası Çözümü

GTA 5 halen daha en çok oynanan ve sevilen oyunlar arasında yer alan başarılı bir yapım. Bazı kullanıcıların oyuna  girerken sorunla karşılaşması hiç de hoş bir durum değil. Özellikle bu oyun, uğruna gaming sistemler toplanan GTA 5 için ise… GTA 5 [0xc00007b] Hatası Oyunda sistemden kaynaklı hatalar yaşanabiliyor. Eski sistemlerin özellikle zorlandığı bir oyun olan… Read More »