GenelOyunRehber

Mobil Oyunlar Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Google News Abone Ol

Her ne kadar mobil oyunlar mobil cihazlar için çıkmış olsa da bazı harici yazılımlar sayesinde mobil oyunları da bilgisayarımızda oynayabiliyoruz. Bu mobil oyunlara PUBG Mobile, Asphalt 9 ve Modern Combat serisini örnek olarak gösterebiliriz. Eğer siz de mobil oyunları bilgisayarda oynamak istiyor ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Biraz önce bahsettiğimiz üzere mobil oyunları bilgisayarda oynamak için harici bir takım programlar kullanmamız gerekiyor. Mobil oyunları bilgisayarda oynamak için kullanabileceğimiz bazı programları aşağıdaki gibi açıklamaya çalıştık.

bluestacks

1. BlueStacks

Bilgisayarınızda Android oyunlarını ve bunun dışında Android uygulamalarını çalıştırmamızı sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Genel olarak Android Simülatörü olarak sınıflandırılan hem cinsleri arasında en fazla kullanılanlardan biridir.

Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan Android Simülatörü BlueStack, PUBG Mobile, Asphalt 9 ve Modern Combat serisi gibi pek çok mobil oyunu bizlere bilgisayardan oynayabilme deneyimini yaşatmak için geliştirildi.

BlueStacks’ın Başlıca Özellikleri

  • Bilgisayarda Android oyunları oynama
  • Bilgisayarda Android uygulamalarını çalıştırma
  • Oyunlardan ve uygulamalardan ekran görüntüsü alma
  • Eş zamanlı olarak birden fazla oyun veya uygulama çalıştırabilme
  • Twitch üzerinde canlı yayın yapabilme
  • 1.5 milyonun üzerinde Android oyununa ulaşabilme

BlueStacks Nasıl Kurulur?

BlueStacks oldukça basit bir kurulum ve kullanım arayüzüne sahiptir. Sıradan bir program kurar gibi otomatik kurulum sihirbazını çalıştırmanız yeterlidir. Gerisini kendisi halledecektir. Bilgisayarınızın hızına bağlı olarak kurulum süresinde değişiklikler olabilir. Bilgisayarınıza BlueStack’ı kurarken ilerleme çubuğunun hareketsiz olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda beklemenizi öneririz, nitekim kurulum halen devam ediyor olabilir.

BlueStacks Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınıza Blue Stacks’ı kurduktan sonra herhangi bir Gmail hesabınız ile oturum açmalısınız. Programa giriş yaptıktan sonra herhangi bir Android kullanıyormuş gibi uygulamayı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca yazılımın Türkçe dil desteğinin bulunması, onu ülkemizde deha kolay ve kullanışlı hale getiriyor.

Android-Oyunları-PC’de-Oynama

2. Andy

Kurulumu ve kullanımı kolay olan bir diğer uygulamamız ise Andy. Ücretsiz olması ile oldukça sevilen Android emülatörü Andy, oldukça hoş bir arayüze sahip. ARM, OpenGL Hardware ve Multi-Touch desteklenesi sayesinde yazılım, oldukça kullanışlı bir hal alıyor. Oyunların yanı sıra Snapchat, Viber, WhatsApp gibi birçok uygulamayı bilgisayarınızda çalıştırma fırsatı sunuyor.

Andy ile birlikte oyunların APK dosyalarını sürükle bırak tekniği ile kolayca yükleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte Google tabanlı olan uygulamaları da kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Bilgisayarınız ile mobil cihazınız arasında köprü kurarak ister mobil oyunları bilgisayarda oynayın isterseniz diğer uygulamaları bilgisayarınızda çalıştırın… tercih size kalmış.

Droid4X

3. Droid4X

Tamamen ücretsiz olan ve Türkçe dil desteği ile birlikte gelen bir başka Android emülatörü yazılım Droid4X. Kendine özgü tasarımı, kullanım kolaylığı, arayüzü ve teması ile birlikte mobil cihazınız ile bilgisayarınız arasında kolaylıkla köprü kurarak, mobil oyunları bilgisayarda oynama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Mobil oyunları bilgisayarda oynanıyor muydu bilmiyordum bile öğrendiğim iyi oldu uygularım ben bunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir