BilgisayarGenel

MSI Afterburner “Scan failed with code 10h” Çözümü

Google News Abone Ol

Oyunlarda FPS göstermek için yaygın bir şekilde kullanılan MSI tarafından çıkarılan MSI Afterburner programını çoğumuz zaten biliyoruz ancak, bu programın tek meziyeti tabii ki bundan ibaret değil. Ekran kartınıza birkaç tıklamayla kolay bir şekilde overclock yapmak için de MSI Afternurner’dan yararlanabilirsiniz. Burada “güvenli” kelimesinin altını çizerek vurgulamak istiyoruz. Nitekim haddinden fazla yapılan overclock işlemleri bilgisayarınıza kalıcı hasarlar verebilmektedir. Ancak MSI Afterburner’da bulunan “Overclocking Scanner” aracıyla, ekran kartınızın sınırlarını öğrenebilir ve bu sınırlara kolaylıkla çıkabilirsiniz.

Grafik kartınızın sınırlarını keşfetmek ve aşmak kulağa korkutucu gelebilir, ancak aslında düşündüğünüzden daha kolaydır. MSI Afterburner Hız Aşırtma araçları, grafik kartı ayarlarınıza kolay ve hassas erişim sağlar. GPU’nuzun saat frekansını ve voltajını arttırırken, fan hızı kontrolü, performans ve sıcaklık arasındaki mükemmel dengeyi bulmanızı sağlayacaktır. Burada dengeden kastımız, ekran kartınızın yüksek sıcaklıklara çıkmadan voltaj sınırını arttırmak ve çıkabileceği maksimum frekansa güvenli bir şekilde çıkmaktır.

MSI Afterburner
MSI Afterburner

Scan Failed With Code 10h Hatası

OC Scanner, kartınız için en yüksek kararlı hız aşırtma ayarlarını bulan otomatik bir işlevdir. Daha yüksek FPS sayesinde sorunsuz bir oyun içi deneyim için ücretsiz performans artışı sağlayabilmektedir. MSI Afterburner’ın Overclocking Scanner aracını kullanırken karşınıza çıkabilecek bu hata aslında çok basit bir çözüme sahiptir. Öncelik bu tür hataların beta sürümünde karşınıza çıkma ihtimalinin daha yüksektir. Bu nedenle Scan Failed With Code 10h hatası ile karşılaştığınızda çözüm için ilk olarak uygulamanın beta olmayan kararlı sürümlerinden birini kurmak daha iyi olacaktır.

Eğer sorun halen devam ediyorsa, ekran kartınızın en güncel driver dosyasını indirip yüklemenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde çözüme ulaştığını belirten birçok kullanıcı bulunmaktadır. Ayrıca güncel driver kullanmak çoğu zaman çok daha iyidir. Bu nedenle internette ekran kartınızın marka ve modeliyle driver araştırması yaparak en güncel driver dosyasını kurmanız daha iyi olacaktır. Eğer sorununuz halen devam ediyorsa, mail adresinizi bu içeriğin altına yorum yapıp yaşadığınız sorunu açıklarsanız, en kısa sürede sizinle iletişime geçip sorunu çözmeniz için destek olabiliriz. Diğer taraftan, sorun çözüldüyse overclock ayarlarınızı yaparken MSI Afterburner’ın Overclocking Scanner aracının tavsiye ettiği değerlerin dışına çok fazla çıkmanızı tavsiye etmeyiz.

2 Yorum

  1. Günlerdir her denememde MSI Afterburner üzerinden Scan Failed With Code 10h hatası alıyordum. Sayenizde sorunu ekran kartı driverını güncelleyerek çözdüm, teşekkür ederim.

  2. Hatanın sebebi ekran kartı driverıymış. Güncel driver kullanılmadığı için tarama yapamıyormuş OC aracı. Yararlı bilgi gerçekten, çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir