GenelInstagramSosyal Medya

Instagram Kullanım Limitleri Nelerdir?

Google News Abone Ol

Sosyal medya platformları güvenlik amacı ile birçok özelliğe limit getirmiştir. Örneğin Instagram‘da günlük yapabileceğiniz eylem sayısı sınırlıdır. Peki, Instagram kullanım limitleri ne kadardır?

Instagram Takip Limiti

Instagram spam işlemleri azaltmak adına günlük kullanıcı takip limiti bulundurmaktadır. Bununla birlikte bir hesabın takip edebileceği toplam hesap sayısı da 7500 ile sınırlandırılmaktadır. Ayrıca günde en fazla 480 kişiyi takip edebilirsiniz. Bu işlemi de saatte en fazla 20 kullanıcı takip ederek yapabilirsiniz. Bu sınırları aşarsanız uyarı alabilirsiniz.

Intagram Beğeni Limiti

Instagram’da beğeni limiti de bulunmaktadır. Instagram’ın belirlediği kurala göre saatte 350 gönderi beğenme hakkınız vardır. Bunu aştığınızda Instagram hesabınız kısıtlama engeline takılabilir. Asılında ortalama bir kullanıcı için bu sayı oldukça yeterlidir. Bununla birlikte, Instagram’da beğendiğiniz son 300 gönderiyi de hesap ayarlarından görebilirsiniz.

Instagram Yorum Limiti

Tıpkı beğeni limiti gibi Instagram’da yorum limiti de bulunmaktadır. Beğeninin aksine yorum limiti biraz daha kısıtlıdır. Instagram’da bir gün içerisinde 250 yorum yapma hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu sayı takipçi sayınıza ve bu takipçilerin etkileşimlerine göre değişkenlik gösterebilir. Aksi olsaydı büyük sayfalarda gönderilerin altına yapılan yorumlara cevap vermek için bu sayı pek de yeterli olmayacaktı.

Instagram
Instagram

Instagram Hastag Limiti

Bildiğiniz gibi Instagram gönderilerinin altına hastag ekleyebiliyoruz. Ancak bunun da bir sınırı bulunuyor. Bu sayı pek çok sosyal medyada değişiklik gösterebilirken Instagram’da 30 ile sınırlandırılmıştır.

Instagram Karakter Limiti

Instagram kullanıcı adı karakter sınırlaması 30 belirlenmişken, biyografinizde kullanabileceğiniz karakter sınırı ise 150’dir. Bunun dışında postlarınızda ve yorumlarınızda kullanabileceğiniz maksimum karakter sayısı 2200’dür.

Instagram DM Limiti

Instagram’da bildiğiniz üzere paylaşılan gönderiler ve hikayeleri başkalarına mesaj yolu ile iletebiliyor veya başka kullanıcılar ile doğrudan mesaj ile konuşabiliyorsunuz. Direkt Mesaj olarak bilinen bu özellik DM olarak kısaltılmıştır.

Instagram’da herhangi bir DM limiti bulunmamaktadır. Ancak bu kullanıcıların başka kullanıcıları sürekli rahatsız etmesi anlamına gelmemelidir. Çünkü Instagram, başka kullanıcıları engelleme olanağı sağlamaktadır. Böylece sizleri rahatsız eden kullanıcıları engelleyerek bu duruma çözüm getirebilirsiniz.

Instagram kullanım limitlerini aşmanız durumunda, kısa süreliğine hesap kısıtlaması veya özellik kısıtlaması durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bu duruma dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Bir Yorum

  1. Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler. Ancak instagram takip etme ve takipten çıkarma limitlerini de ekler misiniz rica etsem?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir