GenelInstagramSosyal Medya

Instagram İpucuları

Google News Abone Ol

Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından sevilerek kullanılan Instagram uygulamasında birçok işinizi kolaylaştıracak küçük ipuçlarından bahsetmek istiyorum. Hazırsanız başlayalım.

Instagram Fotoğrafın Altında Satır Atlama

Bilindiği üzere Instagram’da gönderinin altına satır atlayarak yazı yazamıyoruz. Bunun için ne yapmak gerek? Aslında yapılması gereken oldukça basit. Yazacağınız metni daha öncesinde telefonunuzun not defteri uygulamasında satır atlayarak yazmanız ve daha sonra gönderinin altında yer alan açıklama bölümüne yapıştırmanız yeterli. Bununla birlikte bu ipucunu biyografi bölümünde açıklama veya kendi hakkınızdaki bilgileri yazarken de kullanabilirsiniz.

Instagram Daha Fazla Yorum, Beğeni ve Takipçi Kazanma

Arkadaşlarınızla ya da tanıdıklarınızla fotoğraf çekildiğiniz zaman onları sadece fotoğrafın üstüne etiketlemek yerine, açıklamalar kısmında da etiketleyin. Böylece keşfet kısmında çıkma olasılığınız artacak ve daha fazla gösterime sahip olacaktır. Ayrıca buna ek olarak gönderiler için konum girişi yapmanız da önemli bir detay. Yer etiketi yaptığınız fotoğraflar ve videolar keşfet bölümünde daha fazla görünecektir. Ayrıca sizinle aynı yere giden kişilere gösterilme ve dolayısıyla görüntüleme alma oranınız da daha fazla yükselecektir. Anlayacağınız üzere ne kadar görüntüleme alırsanız, takip edilme olasılığınız da o derece artacaktır.

Fark Edilmeden Stalk Yapmak

Stalk yapmak birçok kişinin vazgeçemediği şeylerden biri. Özellikle Instagram gibi bir uygulama kullanıyorsa… Peki ya fark edilmeden nasıl stalker olunur biliyor musunuz?

Stalk yaparken cihazınızı uçak moduna almanız yeterli. Bu sayede stalk sırasında yanlışlıkla birilerinin fotoğrafını beğenmenin de önüne geçmiş olursunuz. Beğenseniz dahi cihazının uçak modunda olduğundan karşı tarafa bildirim gitmeyecektir.

Instagram Filtreleri Ekleme

Instagramda çeşit çeşit filtreler bulunmakta. Bunların arasında çok güzellerinin olmasına karşın başarısız olanlar da yok değil. İsteğinize göre bu filtreleri yenileri ile değiştirebilirsiniz. Beğenmediğiniz eski filtleri kaldırıp yerine beğendiklerinizi ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir fotoğrafı seçip, filtreleri yönet diyerek tüm filtreleri incelemeniz ve istediğiniz filtreleri dahil edip istemediklerinizi çıkartmanız.

Instagram Emoji Etikteleri

Emojileri de etiket olarak kullanabileceğini bilmeyen birçok kişi bulunduğundan bu başlığa da yer vermek istedik. Emojiler de “#” ile birlikte etiket olarak kullanılabiliyor.

Instagram Arama Geçmişini Silme

Yine stalkerların işine yarayacak bir ipucu daha. Instagram’da arama geçmişinizi silmek için ayarlar kısmına gelmeniz ve alt kısma inerek “Arama Geçmişi” butonuna tıklamanız ve “Arama Geçmişini Sil” demeniz yeterli. Bu sayede yapmış olduğunuz aramalar hesabınızdan kaldırılacak. Böylece kimleri arattığınız ve kime baktığınız silinmiş olunuyor.

Instagram Beğendiğin Gönderileri Görme

Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri görmeniz mümkün. Bunun için yine ayarlar kısmına girerek, “Hesap” kısmında “Beğendiğin Gönderiler” Başlığına tıklamanız yeterli olacak.

Instagram Gönderi Kaydetme

Instagram’da gezinirken gördüğünüz ve daha sonra ihtiyacınız olabileceğiniz veya tekrar dönüp bakmak isteyeceğiniz şeyleri “Kaydetme” özelliğini kullanarak kaydedebilirsiniz. Böylece daha sonra “Kaydedilenler” kısmına girerek aynı gönderiye hızlıca ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte kaydettiğiniz gönderileri sizden başkasının (gönderinin sahibi dahil)  göremeyeceğini hatırlatmak isterim. Ayrıca gönderinin sahibine de bildirim gitmemekte.

Instagram Etiketi Kaldırma

Instagram hesabınızı istemediğiniz gönderilere etiketlendiği taktirde bu etiketi hasabın sahibi olarak siz kolaylıkla kaldırabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ise çok basit. Etiketlendiğiniz gönderiler kısmına girerek, etiketinizi kaldırmak istediğiniz gönderiyi açmanoz ve gönderi üzerine etiketlenmiş kendi etiketinizin üzerine basılı tutmanız ve “Etiketi Gizle” kısmını seçmeniz yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir