GenelOyunRehber

LoL Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin

Google News Abone Ol

league of legends 27 Ekim 2009 yılında oyun dünyası ile buluştu ve çıktığı günden bugüne milyonlarca kişi tarafında oynandı. Başlarda çok fazla şampiyona sahip olmayan oyun, günümüzde onlarca şampiyon barındırmakta. Her yıl şampiyon çıkarmaya devam eden Riot, dengelemeler ve güncellemelerle kitlesini korumaya devam ediyor.

Geçmişten günümüze hem grafik hem de oynanış açısından başarılı bir şekilde süre gelmeyi başarırken, yapımcıları tarafında farklı platformlara da yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde mobil oyun dünyasına giriş yapan LoL Wild Rift‘i buna örnek olarak gösterebiliriz.

Oturumunu Açamıyoruz, Çevrimdışı Olabilirsin

Birçok oyuncu league of legends oyununa giriş ekranında karşılaştıkları “Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin” hatasından şikayetçi durumda. Hatanın neden kaynaklı olduğu tam olarak bilinmemekle birlikte bir veya birden fazla sebebi olabilir. Peki bu hatanın çözümü nedir?

Sorunun Çözümü

Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin hatasının çözümü asılda oldukça basit. Her ne kadar çözüm gibi görünse de LoL Client‘ten kaynaklı sorun olmadığında işe yaramayabiliyor. Peki çözüm nedir?

Bu adresten Riot’un onarım aracını indirerek soruna çözüm getirebilirsiniz. Bunun dışında oyunda karşılaştığınız diğer hataları da bu yazılım ile giderebilirsiniz.

League of Legends
League of Legends

Alternatif Çözümler

LeagueClientSettings

  1. Oyunun kurulu olduğu yere girin.
  2. Config klasörüne girin.
  3. LeagueClientSettings.yaml dosyasını not defteri ile açın.
  4. “gameflow-patcher-lock:” satırını bulun ve silin.
  5. Ardından oyuna tekrar giriş yapmayı deneyin.

Genellikle son yama ile ilgili olabileceği için oyunu güncellemenizde yarar olabilir. Bazen yamalar yüklenirken sorun oluşabiliyor. Bu da versiyon uyuşmazlığına sebep verdiğinden ötürü, bunun gibi hatalar ile karşılaşılabiliyor.

Saat Ayarları Kontrol Edin

Oyuna bağlanmaya çalıştığınız bilgisayar ile bağlanacağınız sunucu saati arasında farklılık olduğunda da “Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle saatinizi senkronize etmeyi denemenizi öneririz. Cihaz saatini bulunduğunuz ülke ile aynı olduğuna dikkat ederek yeniden ayarlayabilirsiniz.

İnternetinizin Açık Olduğundan Emin Olun

Bazı sebepler ile internet kesintileri yaşanabilmektedir. Bu nedenle bağlanmaya çalışıp hata aldığınız, süreç içerisinde internetinizin olduğundan emin olmalısınız. Modem ışıklarını kontolünün yanı sıra, browser ile internete girmeyi denemelisiniz.

Sunucunun Online Olup Olmadığını Kontrol Edin

Bağlanmaya çalıştığınız sunucu, bakım ve benzeri sebepler ile offline durumda olabilir. Sunucu offline ise de bu hatayı almanız muhtemeldir. Bu nedenle sunucunun açık olup olmadığını kontrol etmeli ve açık olduğundan emin olduktan sonra tekrar denemelisiniz.

Yukarıdaki çözüm yollarını denemenize rağmen halen “Oturumunu açamıyoruz, çevrimdışı olabilirsin” sorunu devam ediyor ise, buradan LoL destek sisteminden yardım alabilirsin.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir