Bilgisayarda Çoklu Monitör Nasıl Kullanılır?

2
703
okuma
çoklu monitör

Birçok kişi işini yaparken diğer taraftan da televizyon izlemek ister. Birçok kişi de işini yapabilmek veya oyun oynayabilmek için daha büyük ekrana ihtiyaç duyar. Günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan çoklu monitör teknolojisi burada yardımımıza koşmakta. Sizlere harika bir haberimiz var. Bütün bunlar çoklu monitör kullanımı ile mümkün hale geliyor.

Bilgisayarda bir taraftan Adobe programları ile çalışırken diğer taraftan da sevdiğiniz programı kaçırmamak için iki monitör kullanmayı seçebilirsiniz. Diğer taraftan, oyun oynamak için daha büyük ekrana ihtiyaç duyabilirsiniz. Elinizin altında 2 adet monitör var ise daha büyük bir monitör almanıza gerek yok.

Peki Çoklu Monitör Nasıl Yapılır?

Birden fazla monitörü bilgisayarınızda kullanabilmeniz için, ekran kartınızın grafik çıkışının HDMI, VGA, DVI, Display Port gibi çıkışlardan en az ikisini bulundurmalıdır. Bulundurduğu taktirde monitörlerinizi bu çıkışlara bağlayabilirsiniz. Ardından Windows işletim sistemi için masaüstüne sağ tık yaparak görüntü ayarı seçeneğini seçmeli ve size uygun şekilde ekran türünü ayarlamalısınız.

çoklu monitör ayarları

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Please enter your name here