GenelHaberlerOyun

Metro Exodus Oyununun Dünyası Nasıl Olacak?

Google News Abone Ol

Rusya metrolarında, yerin altına geçen ve kıyamet sonraki yaşamı anlata harika bir aksiyon, gerilim oyunu olan Metro serisi yeniden başlıyor.

Bir virüsün yayılması sonucu yer yüzündeki yaşamın mutasyona uğraması ile insanların çoğu yaşamını yitirirken büyük bir kısmı ise evrimleşmişti. Evrimleşen insanlar “Kara Derililer” olarak biliniyordu. Bu kara derililer ile Rusya metrolarında zorlu mücadeleler geçiriyor ve diğer taraftan da yayılan hastalığın sebebini bulmaya çalışıyorduk.

Metro Serisinin Yeni Oyunu

Rusya‘nın yer altı metrolarına konuk olduğumuz eğlenceli ve bir o kadar gizem dolu olan serinin yeni oyunu Exodus 22 Şubat 2019 tarihinde sevdalıları ile buluşacak. Birçok kişi Exodus dünyasının nasıl olacağı hakkında fikir yürütüyor. Birbirlerinin devam serisi olan Metro 2033 ve Metro Metro: Last Light ile hikayenin büyük bir kısmına hakim olmuştuk. Exodus’un ise bu serinin kaldığı yerden en iyi şekilde devam ettirileceğinden hiç şüphemiz yok.

Metro Exodus

PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows platformları için çıkacak olan oyunun büyüleyici atmosferi için sabırsızlanan oyuncular 2019’un 22 şubatına kadar beklemek zorunda kalacak. Ancak biz sizlere o tarih kadar çıkan haberleri duyurmaya çalışacağız.

Metro Exodus Nasıl Bir Oyun Olacak?

İçerisindeki dünyanın S.T.A.L.K.E.R ile benzer bir atmosfer taşıyacağı söylenen oyun için dünya üzerinde yeni kampların aranması ve o kamplar ile etkileşim halinde olunması ve dolayısı ile sürekli hareket etmek zorunda kalınması gerekiyor. Yani oyunun diğer serilerinden farklı olarak daha fazla yolculuk yapabiliriz.

Yolculuk demişken, yolculuk sırasında kara derilerin saldırısına uğrama ihtimaliniz de oldukça yüksek. Bu sebepten yolculuk süresince nerede ne kadar mola verdiğinize dikkat etmenizi öneririz.

Metro Exodus Türkçe Alt Yazılı Trailer

Diğer taraftan oyunun YouTube kanalı metrovideogame tarafından yayınlanan trailerı izlediğimizde, metroların dışındaki yer üstü dünyasının önceki oyunlara nazaran daha temiz ve daha yeşil olduğu görülüyor. Buradan da metroların halen kara derililer ile dolu olduğu ancak yer üstünün biraz daha güvenli olduğu sonucunu çıkarabiliriz.

Atmosferin biraz daha temiz olduğu söyleyebiliriz. Dışarıda her yerde maske takmamız gerekmiyor. Ancak bu durum sizi yanıltmasın, nitekim düşman yer altında bulunduğu gibi yer üstünde de peşimizi bırakmıyor.

Oyunda evrimleşmiş birçok yaratık çeşidi ve onları alt edebilmemiz için birçok silah bulunuyor. Dev yaratıklardan kaçarken yardımımıza yetişecek birçok oyundan aşina olduğumuz zıpline de oyuna eklenmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir