GenelOyunRehber

Cyberpunk 2077 Tek Tıkla FPS Artırma Nasıl Yapılır?

Google News Abone Ol

2020 yılında oyun dünyası ile buluşan Cyberpunk 2077, çıktığı günden bugüne milyonlarca kez satın alınmıştır. CD Projekt, CD Projekt RED tarafından REDengine 4 oyun motoru ile geliştirilen Cyberpunk 2077;  Stadia, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows platformları için 2020 yılında satışa sunulmuş ve son zamanlarda dünyanın en çok konuşulan oyunu haline gelmiştir.

Oyun oldukça gelişmiş grafiklere sahip olduğundan da kaynaklı, yüksek sistem gereksinimleri istemektedir. Bu nedenle düşük ve orta seviye bilgisayarlarda oyunun akıcı bir şekilde oynanması güç bir durumdur. Buna rağmen, CodeZ1LLa isimli bir programcı tarafından geliştirilen bir yazılım ile Cyberpunk 2077’de daha yüksek FPS görmek, yani FPS arttırmak mümkündür.

EZ Optimizer ile Cyberpunk 2077’de FPS Arttırmak

EZ Optimizer ile Cyberpunk 2077’de FPS Arttırma

Cyberpunk 2077’de FPS arttırmak için CodeZ1LLa tarafından geliştirilen bir yazılım olan EZ Optimizer ile daha yüksek FPS oranları elde etmek mümkündür. Programın 59 FPS’lerden 82 FPS oranlarına kadar yani neredeyse, 25-30 FPS’e kadar artış sağladığı belirtilmektedir. Program içerisinde Cyberpunk 2077 için Default (varsayılan), Balanced (dengeli) ve Max Boost (maksimum arttırma) gibi çeşitli ayar modları bulunmaktadır.

  • Default: Ayarları oyunun varsayılan yapılandırmasına geri döndürür.
  • Balanced: Görüntü kalitesi ve performans arasında makul bir denge sağlar. GeForce RTX 20 serisine (Turing) kadar GeForce GTX 1070 Ti sahipleri, Max Boost ön ayarını denemeden önce bu seçeneği kullanmalıdır.
  • Max Boost: Mümkün olan en iyi görüntü doğruluğunu ve performansta önemli artış sağlar. Bu seçenek GeForce GTX 1060 ve altı için şiddetle tavsiye edilir.

Aşağıdaki videoda kullanılan ekran kartının, GTX 1070 Ti olduğu söylenmekte ve varsayılan ayarlarda 50 FPS dolaylarındayken, dengeli moda alındığında 70 FPS, max boost moda alındığında ise 80 FPS’lere kadar yükselme olduğu görülmektedir.

Programın ortaya koyduğu farka bakacak olursak, üst düzey sistemlerde bir güçlükle çalışan Cyberpunk 2077 için daha düşük seviye bilgisayarlarda çalışabileceği mümkün gibi görünüyor. Ancak programın üçüncü taraf geliştirici tarafından tasarlandığını hatırlatmak ve oluşabilecek problemlerin sizin sorumluluğunuzda olduğunu hatırlatmakta yarar var. Eğer sisteminizin Cyberpunk 2077  kaldırıp kaldırmayacağını bilmiyor ve merak ediyorsanız, buradaki içeriğimizi okuyabilir ve bilgisayarınızı Cyberpunk 2077 için test edebilirsiniz: Bilgisayarınız Hangi Oyunları Kaldırır Öğrenin

Kaynak:

  1. https://www.tweaktown.com/news/76959/this-cyberpunk-2077-mod-might-give-you-an-extra-30fps-on-pc/index.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir