BilgisayarGenel

Windows 10 Hesap Resmi Değiştirme

Google News Abone Ol

Windows işletim sisteminde bilindiği üzere her oturumun kendine ait bilgileri bulunmaktadır. Bu oturumlarda çoğu zaman şifre kullanılmamakta, ancak genellikle özel isimler hesap ismi olarak kullanılmaktadır. Kişisel hesaplarda hesap resmi önemli bir etmen olabilir. Bununla birlikte bilgisayar el değiştirdiğinde oturum bilgilerinin yeniden güncellenmesi gerekebilir.

Bilgisayardaki hesap oturum bilgilerinin değiştirme yolu, Windows işletim sisteminin sürümlerinde farklılık göstermektedir. Örneğin Windows 10‘da ve Windows 7‘de bu işlem farklı yol izlenerek yapılır.

Hesap Resmi Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 için hesap bilgilerinin nasıl değiştirileceği buradaki sayfada ilgili kısımda anlatılmış bulunuyor. Ancak anlamayanların olabileceği için detaylı ve görsel kullanarak biz yeniden anlatacağız. Adımları dikkatlice uygulayarak Windows 10 hesap resmi değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Windows 10 Hesap Resmi Değiştirme

Başlat > Profil simgesi > Hesap ayarlarını değiştir adımını izliyoruz. Ayrıca başlat kısmından ayarlar bölümüne tıklayarak da ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Windows 10 Hesap Resmi Değiştirme

Burada yer alan kısımda kamera ile fotoğraf çekebilir veya bilgisayarınızdan yeni bir hesap resmi seçebilirsiniz. Böylece onayladığınızda hesap resmini değiştirmiş olacaksınız.

Windows 10 Hesap Resmi Değiştirme

Hesap Resmi Nasıl Silinir?

Windows, hesabınıza daha önce tanımladığınız 3 resim arasında geçiş yapmanıza olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır. Eğer bu resimlerin dışında farklı bir görsel kullanmak isterseniz, aralarından birini silmeniz gerekebilir. Görev çubuğundan Dosya Gezgini’ni açın. Eğer görev çubuğunda Dosya Gezgini’ni görmüyorsanız, Başlangıç ‘ı seçin ve Dosya Gezgini yazın. C:\Users\Adınız\Appdata\roaming\microsoft\windows\accountresimlerim adresine gidin. Bunun için “Adınız” bölümünde bilgisayarda kullanmış olduğunuz adı yazın. Artık kullanmak istemediğiniz görseli silin.

Microfosft Hesabıyla Hesap Resmi Değiştirme

Bilgisayarınıza tanımlı bir Microsoft hesabınız var ise, direkt olarak Microsoft’ta oturum açıp hesabınızın resmini oradan değiştirebilirsiniz. Bu yöntem için buradan bilgisayarınıza tanımlı olan Microsoft hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Microsoft hesabınıza resim tanımlarken kişisel fotoğrafınız olup olmamasına dikkat edebilirsiniz. Eğer şifrelerinizi sık sık kaybeden ve hesaplarınızı takip etmekte güçlük çeken biriyseniz, hesap resminizi Microsoft hesabınıza tanımlamak yerine yukarıda da bahsettiğimiz gibi yerel hesap üzerinden değişmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca Internete yüklemiş olduğunuz neredeyse her görselin ulaşılabilir olduğunu unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir