Windows 10 Hesap Resmi Değiştirme

By | 5 Haziran 2019

Windows işletim sisteminde bilindiği üzere her oturumun kendine ait bilgileri bulunmaktadır. Bu oturumlarda çoğu zaman şifre kullanılmamakta, ancak genellikle özel isimler hesap ismi olarak kullanılmaktadır. Kişisel hesaplarda hesap resmi önemli bir etmen olabilir. Bununla birlikte bilgisayar el değiştirdiğinde oturum bilgilerinin yeniden güncellenmesi gerekebilir.

Bilgisayardaki hesap oturum bilgilerinin değiştirme yolu, Windows işletim sisteminin sürümlerinde farklılık göstermektedir. Örneğin Windows 10‘da ve Windows 7‘de bu işlem farklı yol izlenerek yapılır.

Hesap Resmi Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 için hesap bilgilerinin nasıl değiştirileceği buradaki sayfada ilgili kısımda anlatılmış bulunuyor. Ancak anlamayanların olabileceği için detaylı ve görsel kullanarak biz yeniden anlatacağız. Adımları dikkatlice uygulayarak Windows 10 hesap resmi değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Windows 10 Hesap Resmi Değiştirme

Başlat > Profil simgesi > Hesap ayarlarını değiştir adımını izliyoruz. Ayrıca başlat kısmından ayarlar bölümüne tıklayarak da ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Windows 10 Hesap Resmi Değiştirme

Burada yer alan kısımda kamera ile fotoğraf çekebilir veya bilgisayarınızdan yeni bir hesap resmi seçebilirsiniz. Böylece onayladığınızda hesap resmini değiştirmiş olacaksınız.

Windows 10 Hesap Resmi Değiştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir