OyunRehber

LoL’de FPS ve Ping Nasıl Açılır?

Google News Abone Ol

Online oyunlarda özellikle gecikme dediğimiz ping çok önem arz eder. 100 ms’lik bir gecikme, oyunu 1 saniye geriden takip ediyor olmanız anlamına gelir. Birçok oyuncunun korkulu rüyası olan ping ve FPS parametreleri LoL’de nasıl açılır ve nasıl yansıtılır ona bakacağız.

FPS ve Ping Göstergesi Nasıl Açılır?

Oyunda kısayol tuşları ile FPS ve ping değerlerini görmenizi sağlayan kısmı açıp kapatan bir kombinasyon bulunuyor. Bu göstergeyi açma için “Ctrl+F” tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Bu kısmı kapatmak isterseniz de yine aynı tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Pingi Sohbette Gösterme

Ping ve FPS kısmını belirttiğimiz tuş kombinasyonu ile açtıktan sonra, sohbette göstererek takım arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Bunun için “Alt” tuşuna basılı tutarak ping değerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Ping Neye Göre Değişir?

Oyundaki ping dediğimiz gecikme süresi, sizin kullanmış olduğunuz internetin hızına, oyunun sunucusunun veri aktarım hızına ve sunucunun sizin internet sağlayıcınıza olan uzaklığınıza göre değişiklik gösterebilmektedir.

5 Yorum

  1. LoL’de ping ve FPS oyunu çok etkiliyor. Bu yüzden özellikle ping göstergesinin açık olmasını öneririm oyununuzda.

  2. LoL’de ping ve FPS değerlerini açıp kapatmak bu kadar kolaymış meğer. Teşekkürler 2 gündür bunun için uğraşıyordum. Neyse ki sonunda bulabildim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir