GenelİncelemelerOyun

Elder Scrolls 6 Nasıl Olacak?

Google News Abone Ol

E3 tanıtımlarında duyurulan efsane seri Elder Scrolls’un 6. oyunu olan Elder Scrolls 6’nın geleceği söylenmişti. Birçok kişinin severek oynadığı serinin yeni çıkacak oyunu  olan Elder Scrolls 6, acaba nasıl bir oyun olacak?

Daha Daha Büyük Dünya, Daha Efsane Görevler

Bethesda’nın oyun yapma becerisini az çok biliyoruz. Her zaman üzerine bir şeyler koymayı başaran bir firma. Serinin 5. oyununu olan Skyrim’ın her ne kadar dev gibi bir haritaya sahip olsa da, Bethesda ne yapar ne eder daha büyüğünü yapar diye düşünüyoruz. Bununla birlikte bize daha haritanın her kısmına yollayacak efsanevi ve gizem dolu görevleri de eksik edeceğini düşünmüyoruz.

Skyrim’da özellikle oldukça iyi bir hikaye ve hikaye anlatımına sahip olan serinin, bir sonraki oyunda da aynı kaliteyi bizlere yaşatacağından şüphemiz yok.

Daha Uzun Oyun Senaryosu

Bir önceki oyun olan Skyrim’ın senaryosu oldukça uzundu. Uzundu ama sıkmayan bir anlatım ile bizlere yaşatıldığı için oynadıkça oynayası geliyordu insanın. Her ne kadar eski bir oyun olsa da oldukça kaliteliydi.

Büyüler, Kılıçlar, Kalkanlar, Yaylar…

Oyun bize hemen her serisinde büyü, kalkan, yay vs. gibi araçları kullanma imkanı sunmuştu. Bu sebepten yine bu özellikleri bekliyoruz. Nitekim artık bunun gibi şeyle Elder Scrolls serisinin birer simgesi gibi olmuş durumda.

Kalite Demişken

Skyrim 2011 yılının kasım aynda oyuncular ile buluşmuştu. Buna karşın grafikleri muazzamdı. Nitekim oyunun geçtiği ortamı göz önünde bulundurduğumuzda açıkçası birçoğumuz dağlara karşı oyunda screenshot almışızdır.

Bir sonraki oyunda da en az aynı grafik kalitesini bizlere yaşatacağını umuyoruz. Her ne kadar hikaye ve oynanış önemli olsa da birçoğumuz için grafik kalitesi de oldukça önem arz edebiliyor.

Elder Scrolls 6 Çıkış Tarihi

Her ne kadar 5. oyunun çıkışından beri 7 sene geçmiş olsa da serinin 6. oyunu yeni duyuruldu. Bizler yakın zamanda serinin 6. oyunun çıkmasını beklemiyoruz. Tahminen oyunun çıkmasını 2-3 sene daha beklemek zorunda kalacağız.

Ve Son Olarak

Sizlere beklentilerimizi anlattık. Şimdi de Bethesda Softworks‘un The Elder Scrolls VI Teaser‘ı ile baş başa bırakıyoruz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir