GenelRehber

Flame Yapmak Nedir?

Google News Abone Ol

League of Legends oynarken sık sık rastladığımız flame kelimesi, ne anlama gelir ve flame yapmak iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi bunları cevaplayacağız.

Flame Yapmak Nedir?

İngilizcedeki flaming (alevlenmek) kelimesinden gelmekte olan flame, LoL gibi oyunlarda takım arkadaşlarının kötü oyununa sinirlenmek ve öfkelenmek ve mızmızlanmaktır. Sürekli ölen ya da kötü oynayan takım arkadaşlarına yapılan agresif söylemler flaming kategorisine girmektedir.

Unutulmamalıdır ki League of Legends bir oyundur ve hemen herkes oyunlarda hata yapabilir. Ancak böyle durumlarda çare flame değil, takım arkadaşını moralini bozmayacak şekilde uyarmaktır. Sinirlenen oyuncular moral bozmak yerine oyunun gidişatını kötü etkilemeyecek şekilde moral verici cümleler kurmalıdır.

İstatistiklere göre oyun sonunda küfreden oyuncular %13, rapor edilen oyuncular ise %35 daha fazla oyun kaybetmektedir. Oyunda kötü giden birisi diğer arkadaşları tarafından kötü ve aşağılanarak baskı altında bırakıldığında takım oyunu ibaresi ortadan kalkacak ve takım tümüyle bu olaydan kötü etkilenecektir.

Takımınızda biri size flame yapıyorsa, siz de de bu duruma intleyerek karşılık vermek zorunda değilsiniz. Ayrıca intlemek nedir öğrenmek isterseniz, ilgili içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir