LoL Intlemek Nedir?

By | 22 Mart 2020

LoL gibi online oynanan oyunlarda, bir süre sonra oyuncular arasında farklı bir dil gelişmeye başlar. Bunun en büyük örneklerinden biri sanırım League of Legends‘tır. Farklı bir dilin geliştiği bu LoL gibi oyunlarda, belli başlı değim kullanımları ortaya çıkar. Yine onlardan biri olan “intlemekne demektir onu açıklayacağız.

Intlemek Ne Anlama Gelir?

Intlemek, “Intentional Feeding” yani Türkçe olarak “Kasıtlı Beslemek” anlamına gelmektedir. Özellikle LoL gibi iki takımın bulunduğu rekabet içeren oyunlarda sıklıkla karşımıza çıkan bir terim olduğunu söyleyebiliriz.

Intlemek, birçok oyuncu arasında farklı anlamlara da gelmektedir. Bunlardan biri, rakiple sürekli çarpışmaya çalışan ve avantajı ancak çarpışarak yakalayacağını sanan, rakibe sürekli görünen, global görevleri göz ardı eden, psikolojisi bozuk veya deneyimsiz oyuncu davranışıdır.

Takımınızda intleyen biri olduğunu düşündüğünüzde sakin kalmak size oyun kazandırabilir. Bu gibi durumlarda sakin kalmalı ve eğlenmeye çalışmalısınız. O müsabaka sizin için önemli ise, gerekirse herkesi susturup görmezden gelmeli ve oyuna odaklanmalısınız.

Eğer siz de bu duruma flame yaparsanız, işler iyice karışacak ve oyun kazanmak zorlaşacaktır. Flame yapmak nedir öğrenmek istiyorsanız, ilgili içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “LoL Intlemek Nedir?

  1. Harun

    3 senedir lol oynuyorum. Bilmediğim bir terimdi. Öğrenmiş oldum teşekkürler 🙂

    Reply
  2. Baturay Çetin

    Mail attım ama görmediniz diye buradan da yazayım dedim sizinle çalışmak istemiyorum Web site sosyal medya editörlüğü ve Photoshop az çok anlıyorum bana Instgramdan ulaşabilirsiniz.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir