GenelHaberlerİncelemelerOyun

Dünyanın En Çok Konuşulan Oyunu: Cyberpunk 2077

Google News Abone Ol

Daha önce 2012 yılında ilk defa Cyberpunk ile ilgili oyun içi görüntülerden meydana gelen bir fragman yayınlandı. Cyberpunk 2077 hakkında birçok kişi olumlu düşüncelere kapıldı. Fragmanı izlediğinizde grafiklere hayran kalmamak oldukça zor açıkçası. 2012 yılında yayınlanan bu fragman yayınlandığı tarihten bu yana 13 milyonun üzerinde izlenme almış.

İçinde bulunduğumu bilişim çağını bizlere daha iyi anlatmak için midir bilinmez, oyun oldukça iyi bir isme sahip. Watch Dogs’tan aşina olduğumuz dronlar robotlar vs. gibi birçok araç anlayacağınız üzere Cyberpunk 2077’de de karşımıza çıkıyor.

Oyunun fragmanının oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Grafikleri harika olan bu açık dünya rol yapma oyunu hakkında birçok kişi GTA serisinin önüne geçebilir demekte. CD Projekt RED tarafından geliştirilen oyun, biraz geç olsa da sağlam bir şekilde piyasaya çıkacak gibi görünüyor. 2019 veya 2020 gibi piyasada yerini alacağı söylenen oyun için henüz kesinleşmiş bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak bu fragmandan sonra birçok kişinin oyunu heyecanla beklediği aşikar.

Witcher’dan Daha Büyük Dünya

CD Projekt RED‘ın bir diğer projesi olan Witcher’dan daha büyük bir evrene sahip olacağı söylenen Cyberpunk 2077, açık dünya konusunda sınırları zorlayacağa benziyor. Oyunda multiplayer özelliğinin de olması sizin görevleri yaparken arkadaşlarınız ile beraber daha fazla eğlenebileceğiniz anlamına geliyor. Bununla birlikte oyunun FPS tarzında olduğunu da belirtmek gerek. Şirketin FPS tarzında daha önce oyun yapmadığını bilsek de, CD Projekt RED bu konuda oldukça iyi bir iş çıkaracağa benziyor. Nitekim fragman bize onu gösteriyor.

Oyun her ne kadar bir FPS oyunu olsa da araç kullanırken ve diyaloglarda 3. şahıs hissini yaşayacağız. Bu FPS olayı ile Witcher 3 gibi RPG oyunlarından biraz uzak kalsak da Cyberpunk kendi tarzını bizlere aşılayacak gibi görünüyor.

Oyuna başlangıçta kadın veya erkek karakterden birini seçeceğiz. Ancak olay bununla da sınırlı değil. CD Projekt RED, bize karakterimizin saçı, makyajı, dövmeleri ve diğer birçok kozmetik özelliğini belirleyebilme imkanı sunmuş.

Dev gibi bir dünyada geçen oyunun senaryosunun ise 100’lerce saat uzunluğunda olduğu belirtiliyor. Bizlere GTA 5 havasını yaşatan oyun için GTA 5’i geride bırakacağı söyleniyor.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir