GenelOyunRehber

League of Legends Intlemek Nedir?

Google News Abone Ol

LoL gibi online oynanan oyunlarda, bir süre sonra oyuncular arasında farklı bir dil gelişmeye başlar. Bunun en büyük örneklerinden biri sanırım League of Legends‘tır. Farklı bir dilin geliştiği bu LoL gibi oyunlarda, belli başlı değim kullanımları ortaya çıkar. Yine onlardan biri olan “intlemekne demektir onu açıklayacağız.

Intlemek Ne Anlama Gelir?

Intlemek, “Intentional Feeding” yani Türkçe olarak “Kasıtlı Beslemek” anlamına gelmektedir. Özellikle League of Legends gibi iki takımın bulunduğu rekabet içeren oyunlarda sıklıkla karşımıza çıkan bir terim olduğunu söyleyebiliriz.

Intlemek, birçok oyuncu arasında farklı anlamlara da gelmektedir. Bunlardan biri, rakiple sürekli çarpışmaya çalışan ve avantajı ancak çarpışarak yakalayacağını sanan, rakibe sürekli görünen, global görevleri göz ardı eden, psikolojisi bozuk veya deneyimsiz oyuncu davranışıdır.

League of Legends

Takımınızda intleyen biri olduğunu düşündüğünüzde sakin kalmak size oyun kazandırabilir. Bu gibi durumlarda sakin kalmalı ve eğlenmeye çalışmalısınız. O müsabaka sizin için önemli ise, gerekirse herkesi susturup görmezden gelmeli ve oyuna odaklanmalısınız.

Eğer siz de bu durumda flame yaparsanız, işler iyice karışacak ve oyun kazanmak zorlaşacaktır. Flame yapmak nedir öğrenmek istiyorsanız, ilgili içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Oyuncular Neden Intlemeye Başlar?

LoL’de intlemenin farklı sebepleri olabilir. Genel olarak oyuncular birbirleri arasında tartışmaya başladığında, bu tartışmaların sonu iyi bitmez. Büyüyen tartışmalar beraberinde hakaretleri getirebilir ve sonunda rakibi bilerek beslemeye (feedlemeye) kadar gider. Bu gibi durumlarda rakip takım daha fazla altın ve seviye avantajı yakalayacağından, genellikle oyun mağlubiyet ile sonuçlanmaktadır.

Intlememin Cezası Nedir?

Genellikle ufak küçük cezalar ile başlayan oyun içi sohbet ve giriş ekranında 5 dakika bekleme gibi sonuçlar doğurmaktadır. Devamı halinde bu cezalar katlanarak büyür ve ilerleyen aşamalarda 1 ya da 2 haftalık banları bulabilmektedir.

Intleyen Oyuncular Nasıl Bildirilir?

Takımınızda veya rakip takımda intleyen oyuncuları rapor etmek gelecek oyunlarda bu gibi durumlar ile karşılaşmamak adına iyi bir adım olabilir. Bu durumlarda yetkililere rapor etmek için oyun sonunda “Bilerek Beslemek” ile ilgili seçeneği seçerek ilgili durumdan yetkilileri haberdar ederek inceleme başlatabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Mail attım ama görmediniz diye buradan da yazayım dedim sizinle çalışmak istemiyorum Web site sosyal medya editörlüğü ve Photoshop az çok anlıyorum bana Instgramdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir