GenelHaberlerOyun

Riot Games, Mobile Legends’e Açtığı Davayı Kazandı

Google News Abone Ol

Riot Games, League of Legends oyununu kopyaladığı ve üzerinden milyonlarca dolar para kazandığı için Mobile Legends oyununa dava açmıştı. Dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı ve kazanan taraf Riot Games oldu.

Riot Games, Mobile Legends’e Açtığı Davanın Tazminatı

Çin yapımcı şirket Tencent tarafından geliştirilen League of Legends oyununu kopyaladığı için Mobile Legends yapımcısı Çin asıllı Moonton firmasına tazminat davası açmıştı. Çin’de yürütülen dava sonuca ulaştı ve mahkemenin görüldüğü dava da 2.9 milyon Çin Yuanı (yaklaşık 390.000$) tazminat ön görüldü. Ancak verilen kararda tazminatı Çin Yuanı alarak değil, Dolar olarak ödenmesi kararına varıldı.

Bunun dışında California‘da yürütülen bir başka Riot Games ve Moonton arasındaki davada, Riot Games’in karakter çizimlerinden yeteneklere, hatta oyundaki eşyalara kadar Mobile Legends ile olan benzerliklerini doğru şekilde ifade ederek kopyalandıklarını kanıtladılar.

Amerika’da açtıkları davadan sonra Çin’de de başka bir tazminat davası açan Riot Games, Moonton tarafından kopyalandığını oldukça iddialı görseller ile kanıtlamayı başardı. Çin’de Sonuçlanan davanın üzerine ise Riot Games’ten henüz bir cevap gelmedi.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir