BilgisayarGenelOyunRehber

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Google News Abone Ol

Çıktığı günden bu yana sevilerek oynanan ve uğruna turnuvalar düzenlenerek artık bir e-spor oyunu haline gelen PUBG oyununun mobil cihazlara gelmesi ile birçok kullanıcı mobil cihazından da bu heyecanı yaşamıştı. Ancak birçok oyuncu bilgisayardan oynama deneyiminin yerini ayrı tutar ve bilgisayar oyunundan vazgeçmek istemez.  Bu durumu fark eden PUBG yapımcısı şirket olan Tencent, kendi geliştirdiği bir mobil emülatör ile PUBG Mobile’ın bilgisayardan da oynanabilmesini mümkün kılmış oldu.

Bilgisayara indirdiğiniz Tencent emülatörü ile PUBG Mobile hesabınızı eşitlemenizin ve ardından oyuna giriş yaparak heyecana dahil olmanızın ardından mücadeleyi bilgisayarınızdan da sürdürebilirsiniz.

PUBG Mobile Bilgisayarda Oynama 2

PUBG Mobile Bilgisayarda Oynama

Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan Tencent Emülatör’ü buradan indirerek bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulumu yapmak için bilgisayarınızda emülatörün kurulacağı yeri seçebilir ya da varsayılan şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum boyunca çıkan uyarılarda “next” butonunu kullanıp ilerlemeye devam edebilirsiniz. Ardından emülatör kurulumu gerçekleştirilmiş olacak.

Emülatör kurulumunun ardından PUBG Mobile bilgisayardan oynamak için emülatöre bu oyunu yüklemeniz gerekiyor. Emülatör bunu sizin için kolaylıkla yaparken siz de arkanıza yaslanıp ilerleme çubuğunu izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızın internet hızına bağlı olarak PUBG Mobile’ın emülatöre yüklenme süresi farklılık gösterebilmektedir. Yavaş bir internet kullanıyorsanız yükleme işlemi sırasında diğer işlerinizi tamamlamayı önerebiliriz.

Bir Yorum

  1. Güzel bir anlatım olmuş teşekkürler. Bilgisayar ile PUBG Mobile oynadığımız zaman bizim gibi bilgisayar ile bağlanan kişilerle oynuyoruz diye duydum, bu doğru mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir