GenelHaberlerOyun

LoL Şampiyonu Cho’gath için Yeni Kostüm Yayınladı

Google News Abone Ol

Riot Games, Make-A-Wish projesi ismi ile başladığı projesini dev bir bağış kampanyası haline getirdi. Riot Games çalışanları tarafından tasarlanan yeni Cho’gath kostümü, Make-A-Wish projesi kapsamında yayınlandı. Make-A-Wish Vakfı geçtiğimiz günlerde kemik kanserine yakalanmış ve halen tedavi görmekte olan Bryan isimli çocuğun en sevdiği şampiyonlardan biri olan Cho’gath için yeni bir kostüm tasarlanması istenildi.

Riot Games ekibi itina ile çalışarak League of Legends oyun şampiyonu Cho’gath için yeni skin tasarladı. Bu tasarım ile Brayn’ın hayalini de gerçekleştiren Riot Games, Cho’Gath için Dark Star skini satışa çıkardı.

Dark Star Cho’Gath Paketi Bağış Kampanyası

Kostüm, ifadeler ve çıkartmalardan oluşan dev Dark Star Cho’Gath paketinin satışından elde edilecek geliri bağış amaçlı toplayacağını açıklayan Riot Games bir kez daha gönülleri fethetti.

Aslında Riot Games ve Make-A-Wish tarafından alınan ilk kararda bu yeni kostümün yalnızca Brayn tarafından kullanılması yönündeydi. Ancak ekip daha sonrasında bu paketin satışa çıkarılarak elde edilecek gelirin bağış için kullanılmasının daha yararlı olacağını düşündü.

Kostüm tasarlanmadan önce Riot Games ekibi ile e-posta üzerinden sık sık görüşen Brayn, daha sonra Riot Games stüdyolarına giderek yeni kostüm için çalışmalar yaptı. Oldukça emek harcayan ekip en sonunda kostümü tamamlamaya başardı. Artık Dark Star Cho’Gath paketine 1350 RP ödeyerek sahip olmak mümkün.

Ne Kadar Para Toplandı?

Dünya çapında 21 farklı kar amacı gütmeyen kuruluş için 6,1 milyon ABD dolarının üzerinde para topladı. Kuzey Amerika’daki kurumsal sosyal girişimler için en büyük onurdur ve Riot Games, LoL oyuncuları nedeniyle Microsoft, Google ve Disney gibi önceki kazananların yanında olma onuruna sahiptir. Dünyanın her yerinden oyuncuların topluluklarına geri vermek için nasıl bir araya geldiklerini görmek mütevazı bir deneyim.

Hayırseverlik Tarihi

Lig oyuncularının uzun bir sosyal iyilik yapma geçmişi vardır. 2010 yılında, 1 Nisan Şakası Günü’nde Urf Warwick kostümünü satın alan oyuncular, Manatees’i Kurtar Kulübü’ne bağışta bulundu. Ertesi yıl, Japonya’nın yıkıcı depreminden sonra , Kızıl Haç için 162.000 dolardan fazla para topladılar. 2012’de satın aldıkları Jaximus kostümü, o yılın başlarında bizi ziyaret eden bir Lig oyuncusu olan Joe’nun onuruna Make-A-Wish Vakfı’na gitti. Sosyal faydaları tamamen Kuzey Amerika’ya odaklanmadı. Okyanusya’daki oyuncular, Cosmic Reaver Kassadin’den yerel hayır kurumlarına gelirleri bağışlamak için 2015’te bir araya geldi. 2017’de küresel Lig topluluğu, Şampiyona Ashe’yi satın alarak BasicNeeds, Learning Equality ve Raspberry Pi Foundation için 2 milyon doları aştı. Geçen yıl Sanquin (Hollanda’nın resmi kan tedarikçisi) ile kan bağışı yapan Hollandalı oyunculara Blood Moon Thresh görünümü verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir