GenelHaberlerOyun

Suudi Arabistan, GTA V Dahil 47 Oyunu Yasakladı

Google News Abone Ol

Oyunlardaki islamofobi tartışması süre gelirken, Suudi Arabistan yasaklarına bir yenisini daha ekleyerek, aralarında GTA V‘in de bulunduğu 47 oyunu yasaklılar listesine ekledi.

Hali hazırda suç, adam öldürmeye yönelik bir yapısı olan ancak milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan GTA V, Suudi Arabistan’da yasaklanan oyunlar arasında yer aldı. Arabistan’ın olur olmadık kuralları ve getirdiği saçma yasakların haddi hesabı yokken, bu GTA V’in de bulunduğu 47 oyunu neden yasakladığı merak konusu oldu.

Suudi Arabistan’da Yasaklanan 47 Oyunluk Listede Bilinenler Yer Alıyor

Yasaklılar listesinde günümüzde en çok oynanan oyunlar da yer alıyor. Özellikle GTA V’in yanı sıra Witcher 3, Assassin’s Creed 2 gibi oyunların da yer aldığı liste oldukça uzun.

Yasaklanan oyunların sebebi olarak geçtiğimiz aylarda Suudi Arabistan’da intihar eden 13 yaşında kız çocuğu ile 12 yaşındaki çocuk gösterilse de tam olarak sebep bilinmiyor.

Geçtiğimiz aylarda Blue Whale, yani Mavi Balina olarak bilinen oyunun birçok kişiyi intihara sürüklemesi ve birçok ailede derin yaralar bırakması, herkes gibi Suudi Arabistan’ı derinden etkilemiş gibi görünüyor. Ancak bu 47 oyun içeren listenin bu olayla alakası nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir