GenelOyunRehber

Mobil PUBG GFX Tool Ayarları Nasıl Olmalı?

Google News Abone Ol

Mobil oyun dünyasında hızlı bir şekilde yükselişe geçen Mobile PUBG, birçok telefonda ne yazık ki kasma sorunu oluşturuyor. Oyunlardaki düşük FPS’nin hayati önem taşıdığı Mobile PUBG oyununda FPS’yi arttırmak için grafik kalitesini kimi zaman düşürmek yeterli olsa da, genellikle eski olan çoğu telefonda bu da yeterli olamıyor. Bunun sebebi olarak, oyunun grafik ayarlarının en düşükte bile kaliteli olması ve oyunun yeterince optimize edilmemesi gösterilebilir.

Mobile PUBG oyununa gelen hemen her güncellemede oyuna yenilikler kazandırılsa da, gelen bu yeniliklerle dahi kasma sorunu tam anlamı ile giderilebilmiş değil. Geçtiğimiz günlerde tamamiyle bir çöl haritası olan Miramar güncellemesi ile her ne kadar ortam ve dokular değişmiş olsa dahi, oyunun kasma sorunu halen devam etmekte.

Mobile PUBG Kasmadan Nasıl Oynanır?

TSOML isimli bir firma tarafından Google Play Store‘da yayınlanan ve 500 binden fazla indirilen bir uygulama sayesinde, oyunların grafik ayarlarında hem daha ayrıntılı değişiklikler yapabiliyor, hem de oyuna daha ilginç bir atmosfer kazandırabiliyorsunuz. Yardımcı uygulama olarak geçen bu uygulamanın 500 binden fazla indirilmesi ile birlikte 4.8 ortalama oy puanına sahip olması da dikkatlerden kaçmıyor. Şuan GFX Tool’un Google Play Store uygulaması 1.9.8 sürümüne sahip. GFX Tool olarak mağazaya yüklenen uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

GFX Tool

Birçok telefon için aşağıdaki ayarlar uygulandığında Mobil PUBG kasma sorunu ortandan kalktığı görünüyor. Bu sebepten sizlere Mobile PUBG GFX Tool ayarları olarak aşağıda yer alanları öneriyoruz.

Mobile PUBG Kasmadan Oynamak İçin GFX Tool Ayarları Nasıl Olmalı?

  • RESOLUTİON: 960 X 450 (en düşük olanı seçmelisiniz)
  • FPS: 60 Fps
  • Shadows: Disable
  • MSAA: Disable

5 Yorum

  1. Cihazim samsung galaxy j7 (2016) önerebileceğin bir ayar varmı ? OYUNDA FECI SEKILDE KASMA VE DONMA OLUYO.

    1. Merhaba, bu ayarlar birçok telefonda geçerli. İsterseniz deneyebilirsiniz. Birçok kullanıcı GFX Tool ayarlarını PUBG Mobile için bu şekilde yaptığında olumlu sonuçlandığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir