GenelOyunRehber

LoL Sohbet Penceresinin Yerini ve Boyutunu Ayarlama

Google News Abone Ol

League of Legends oyunu ilk çıktığı günden beri milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır. 27 Ekim 2009 yılında oyun dünyası ile buluşan LoL, günümüzde Espor dünyasında da adından sıkça söz ettirmektedir. Her yıl düzenli olarak düzenlenen turnuvalar ile hem eğlenceli hem de rekabet dolu bir deneyim sunmaktadır. Bu güne kadar çeşitli ödüller alan oyun, her geçen gün oyuncu kitlesini genişletmeye devam ediyor.

League of Legends Ödülleri

  1. Kesintisiz Oyun Dalında BAFTA Oyun Ödülü (2015 · Riot Games)
  2. En İyi Canlı Yayın Grafik Tasarımı Dalında Emmy Spor Ödülü (2018 · Riot Games)
  3. En İyi Çevrim İçi Oyun Dalında Altın Joystick Ödülü (2010)
  4. The Game Award for Best ESports Game (2020, 2019 · Riot Games)
League of Legends

Oyun içi haberleşmenin önemli olduğu takım oyunlarında, League of Legends için de aynı durum söz konusudur. League of Legends yapımcıları oyun içi haberleşme için işaretler eklemeyi düşünmüş olsa bile bazen oyun içi sohbete de ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak tamamen sohbet penceresine odaklanmak yanlış bir karardır. Bu nedenle sohbet kutusunun boyutu ve yeri, oldukça önem arz etmektedir. Peki sohbet penceresinin yeri nasıl değiştirilir?

LoL’de Sohbet Penceresinin Yerini Değiştirme

LoL’de sohbet penceresinin yerini değiştirmek için, klavyenizde bulunan “Enter” tuşu ile sohbet penceresini açmanız ve sohbet pencereniz açık haldeyken “Mouse” ile sohbet pencerenizin olmasını istediğiniz yere sürükleyerek götürmeniz gerekmektedir. Pencereyi istediğiniz yere taşıdıktan sonra, tekrar “Enter” tuşuna basarak sohbet penceresini kapatmanız yeterli olacaktır.

LoL'de Sohbet Penceresinin Boyutunu Değiştirme
LoL’de Sohbet Penceresinin Boyutunu Değiştirme

LoL’de Sohbet Penceresinin Boyutunu Değiştirme

LoL’de sohbet penceresinin boyutunu ayarlamak için, oyun içerisinde seçenekler bölümünü açmalısınız. Ardından “Arayüz” sekmesine gelerek, “Arayüz Büyüklüğü” bölümünden değişiklik yapmak istediğiniz kısmın boyutunu ayarlamalısınız. Bu bölümden sohbet penceresinin boyutu dışında; kullanıcı paneli boyutu, imleç boyutu, dükkan boyutu, mini harita boyutu ve ölüm özeti boyutu gibi ayarlamaları yapabilirsiniz.

Genellikle sohbet boyutu ufak, mini harita boyutu da orta ayarlarda tutulmaktadır. Ancak kullandığınız monitörün ekran boyutuna ve oyun içerisindeki ekran çözünürlüğüne göre istediğiniz ayarlamaları yapabilir ve oyun arayüzünü kendiniz için daha uygun hale getirebilirsiniz.

Sohbet Penceresinin Ayarını Sıfırlama

Sohbet penceresinin boyutunu varsayılan hale (eski haline) getirmek için, oyun içerisinde seçenekler bölümünü açmalısınız. Ardından “Arayüz” sekmesine gelerek, “Varsayılanlara Dön” seçeneğini seçmeli ve onaylamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir