GenelHaberlerOyun

PUBG’ye Yaş Sınırı Mı Geliyor?

Google News Abone Ol

Tencent ile oyun dünyasında bizlerle buluşan PUBG ve PUBG Mobile, oyun içerisinde satın alınabilir bir sürü ögeden oluşuyor. Bu ögelerin yaşı küçük olan kullanıcılar tarafından ailelerin kredi kartı bilgileri ile alınmasına engel olmak adına yaş sınırlaması getirmeye karar verdi.

PUBG‘de 1 ay içerisinde 210 TL ve üzeri harcama yapıldığında küçük yaşlı kullanıcıların ebeveynlerine telefon ile bildirim gönderiliyor. Tencent müşteri hizmetleri tarafından bilgilendirilen aile de bu duruma engel olmak için uyarılmış olunuyor.

PUBG Yaş Sınırlaması İle Kontrol Ailede Oluyor

Çocuklarının yaz aylarını bilgisayar başında geçirmelerine engel olmak için uğraşan aileler bilgilendirilerek, önlem alınması için uyarılıyor. Tencent, PUBG gibi birçok oyuna entegre edilmiş olan sistemde başarılı olunması durumunda birçok tatsız durumun da önüne geçilecek gibi görünüyor.

Şimdiye kadar 400’den fazla telefon uyarısı yapan Tencent, oyun harcamalarının %76’sını kontrol altına aldığını ve oyunda geçirilen sürenin %62 azaldığını bildirdi. Tencent’i bu başarısından dolayı tebrik eder ve batmamaları için iyi şanslar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir