GenelHaberlerOyun

Fortnite’ın 3 Aylık Geliri Açıklandı?

Google News Abone Ol

Epic Games tarafından geliştirilen Battle Royale türündeki Fortinite, kendisi ile aynı kategoride bulunan PUBG gibi birçok oyunu geride bırakarak rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

Yaz bitimine kadar mobil versiyonu tamamlanması beklenen oyun App Store‘da 90 gün gibi kısa bir sürede 100 milyon dolardan fazla gelir elde etmeyi başardı. Yayınlanan raporda PUBG, Knive Out ve Honor of Kings gibi oyunların gelirlerinin ortalamasına da yer verilmiş.

Raporun Ayrıntıları

Fortnite 100 milyon dolara ulaşmakla kalmamış ve kendi kategorisinde 100 milyon eşiğini aşan 2. oyun olarak tarihe geçmiş durumda. Listenin en üst kısmında ise 51 gün içerisinde 100 milyon dolar gelir elde etmeyi başaran Clash Royale yer alıyor.

Zirveyi paylaşan Clash Royal ve Fortnite’yi 3. ve 4. olarak Knives Out ve Honor of Kings izliyor. Fortnite’in şu anda mobil cihazlardaki en büyük rakibi, herkesin PUBG olarak bildiği PlayerUnkown Battlegrounds.

Fortnite’den birkaç gün sonra iOS sürümü yayınlanan PUBG ise henüz 100 milyon eşiğini geçebilmiş değil. Rapora detaylıca bakılınca PUBG gelirinin 5.2 milyon olduğu görünüyor. Büyük bir yükseliş olmazsa, PUBG’nin yakın zamanda 100 milyon barajını aşamayacağını söyleyebiliriz.

Bu durumdan yola çıkarak ilk yılında 700 milyonluk gelir elde eden PUBG oyununun oyuncu kitlesinin büyük bir kısmının, Fortnite’ye geçtiğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı